Apartamenty Renesans
Apartamenty Renesans | ul. 1 Maja 43 | 43-460 Wisła | tel. 502 522 803, 502 281 445
atrakcje

Aktywny wypoczynek w Wiśle

Wisła jest doskonałą miejscowością wypoczynkową dla osób lubiących aktywność. Bez względu na porę roku propozycji na relaks w ruchu na pewno u nas nie zabraknie. Latem można uczestniczyć w wycieczkach górskich z przewodnikiem, który oprowadzi i opowie o najbardziej magicznych miejscach w górach Beskidu Śląskiego. Zimą Wisła to oczywiście raj dla narciarzy. W mieście działa niemal 30 wyciągów narciarskich (po szczegóły odsyłamy Państwa na podstronę poświęconą narciarstwu). Ciekawą propozycją na zimę są również wycieczki na rakietach śnieżnych. To doskonała alternatywa dla tych, którzy nie jeżdżą na nartach, a chcieliby w pełni korzystać z zimowych uroków gór. Od wiosny do jesieni na szlakach spotkać można również całe grupy uprawiające nordic walking. To sport doskonały na pokonywanie górskich szlaków.

Aktywni turyści w każdym wieku z chęcią odwiedzają okoliczne parki linowe. Park Linowy "Przygoda" w Wiśle to pięć tras o zróżnicowanej trudności. Pod okiem instruktorów uczestnicy zabawy pokonują takie przeszkody, jak m.in. skok Tarzana, zjazd Tyrolską czy Wiewiórowe belki. Podobne atrakcje oferują także parki linowe Funtour i Tyrolandia w Ustroniu.

Będąc w Wiśle nie można przegapić okazji do zobaczenia skoczni narciarskiej im. Adama Małysza, która ma punkt konstrukcyjny K-120 i mierzy 134 metry. To jedna z dwóch obok Wielkiej Krokwi w Zakopanem duża skocznia w Polsce.

Po Wiśle jeżdżą zabawne ciuchcie, które ku uciesze najmłodszych wożą turystów do najciekawszych zakątków miasta. Można też skorzystać z przejażdżki oryginalnym dyliżansem lub odwiedzić stadninę oferującą górską turystykę jeździecką. Dzieci chętnie zaglądają do Parku Dinozaurów w Ustroniu, tamtejszego Leśnego Parku Niespodzianek i licznych sal zabaw, gdzie atrakcje zapewniają doświadczeni animatorzy.

W naszej recepcji znajdziecie Państwo kompleksową informację na temat aktualnych wydarzeń i najważniejszych atrakcji turystycznych Wisły. Beskid Śląski urzeka swymi krajobrazami przez cały rok. Czekamy na turystów poszukujących niezapomnianych wrażeń.