Apartamenty Renesans
Apartamenty Renesans | ul. 1 Maja 43 | 43-460 Wisła | tel. 502 522 803, 502 281 445
atrakcje

Szeroka oferta atrakcji sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się dokładniej z atrakcjami turystycznymi Wisły.


Gościnna Wisła swym urokiem przyciąga turystów od wielu lat, zaś różnorodnością atrakcji turystycznych umila pobyt i wypoczynek osobom
w każdym wieku. Atutem Wisły są piękne tereny zachęcające do spacerów, wycieczek w góry, zarówno pieszych jak i rowerowych oraz konnych. Miasto Wisła jest doskonałą bazą wypadową na pobliskie szczyty m.in. Czantorię, Równicę, Stożek, Soszów, Trzy Kopce Wiślańskie czy Baranią Górę.
Miłośnicy gór mają do swojej dyspozycji około 100 km szlaków o różnym stopniu trudności, które umożliwiają kontakt z naturą i możliwość oglądania panoramy i uroków Beskidu Śląskiego.


wisła


Wielbiciele kultury i tradycji góralskiej mogą zapoznać się z historią regionu, życiem Górali i ich twórczością odwiedzając liczne muzea i galerie, a zwiedzając takie miejsca jak Zamek Prezydenta RP na Zadnim Groniu w Wiśle Czarnem, czy Zameczek Myśliwski Habsburgów poznajemy lepiej naszą historię.


zamek zameczek


Goście odwiedzający Wisłę, którzy lubią aktywny wypoczynek do swojej dyspozycji mają: baseny, korty tenisowe, parki linowe oraz NOWOŚĆ - segway. Indywidualnie lub pod opieką instruktora można tutaj uprawiać sporty ekstremalne.
W Wiśle są firmy, które specjalizują się w organizowaniu gier terenowych, zawodów łuczniczych, wspinaczek skałkowych oraz wypraw quadami, jeepami, a zimą skuterami śnieżnymi.


jeep quad


Na terenie miasta jest ponad 20 wyciągów narciarskich o różnym stopniu trudności. Większość tras jest oświetlona, ratrakowana i sztucznie dośnieżana.


ZABYTKI I MUZEA W WIŚLE
▪ Muzeum Beskidzkie
▪ Rezydencja Prezydenta RP
▪ Zameczek Myśliwski Habsburgów
▪ Muzeum Turystyczne PTTK
▪ Chata Kocyana
▪ Izba Leśna na Przysłopiu
▪ Kościół Ewangelicko – Augsburski
▪ Kościół w Wiśle Głębcach
▪ Muzeum Narciarstwa
▪ Muzeum Spadochroniarstwa


SPORT I REKREACJA
▪ Bajeczna Ciuchcia
▪ Wesołe Miasteczko
▪ Tory off-roadowe
▪ Parki linowe
▪ Baseny
▪ Korty tenisowe
▪ Jazda konna
▪ Kuligi letnie i zimowe


CO WARTO JESZCZE ZOBACZYĆ
▪ Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wisle Malince
▪ Czekoladowa figura Adama Małysza
▪ Kaskady Rodla
▪ Zbiornik na Jeziorze Czerniańskim
▪ Wieża na Baraniej Górze
▪ Zapora przy Domu Turysty PTTK

GALERIE W WIŚLE
▪ Galeria u Niedźwiedzia
▪ Galeria – Sportowe Trofea Adama Małysza


malysz